خدمات

 
 
 

اداره نظام مهندسي

چارت سازمانی

 

   -اداره نظام مهندسي ومقررات ملي ساختمان وتوسعه فن آوريهاي نوين ساخت

-رئيس                                                                

- كارشناس نظام مهندسي وتشكلهاي حرفه اي

-كارشناس مقررات ملي ساختمان

- كارشناس تاسيسات 

 

شرح وظايف

 

شرح وظایف اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان

 

1.همكاري و نظارت بر برگزاري انتخابات هيئت مديره اداه كل نظام مهندسي ساختمان و كانون كاردان هاي فني ساختمان استان و ساير تشكل هاي حرفه اي موضوع قانون و شركت در مجمع عمومي آنها .

2.بررسي عملكرد اداره كل نظام مهندسي ساختمان و كانون كادان هاي فني استان و گزارش هيئت عمومي اداره كل نظام مهندسي استان جهت ارائه به مراجع ذيربط .

3.بررسي مدارك ، تائيد و صدور پروانه اشتغال به كار اشخاص حقيقي و حقوقي مهندسي ، كارداني و تجربي در سطح استان و كنترل موردي پروانه هاي صادره مذكور .

4.جمع آوري ، بررسي و انعكاس آمار و اطلاعات دوره اي و سالانه مربوط به چگونگي رعايت مقررات ملي ساختمان و ظوابط شهرسازي در محدوده عملياتي اداره كل استان به مراجع ذيربط .

5.هماهنگي با هيات مظارت بر صنوف كارهاي ساختماني استان و همكاري با اداره كار كل فني و حرفه اي استان در مورد صدور كارت مهارت فني كارگران ماهر و نيمه ماهر .

6.همكاري در برگزاري مسابقات حرفه اي و آزمونهاي تخصصي مهندسين ، كاردانها فني ، آموزش تكميلي و معماران تجربي استان .

7.نظارت بر اقدامات ترويجي در زمينه ارتقاء كيفي ساختمان ، خدمات مهندسي استفاده از كنترل كيفي ، افزايش سطح دانش حرفه اي و صنعتي كردن توليد ساختمان در سطح استان .

8.ترويج و بهينه سازي روشهاي مربوط به صنعتي شدن امر ساختمان سازي .

9.برنامه ريزي به منظور توسعه استفاده از فن آوري هاي نوين ساخت در ساختمان سازي .

10.همكاري در برنامه ريزي و برگزاري دوره هاي آموزشي ، باز آموزي و آموزش هاي تكميلي براي مهندسين ، كاردان هاي فني و معماران تجربي استان .

11.نظارت بر عملكرد سازمان هاي مهندسي ، كانون كاردان هاي فني ساختمان استان و تشكلهاي حرفه اي و شركتهاي شاغل در بخش ساختمان و ارائه كمكهاي فني و راهنمايي به موسساتي كه در زمينه ايجاد و احداث واحد هاي ساختماني و ابنيه فعاليت دارند .

12.برنامه ريزي و فراهم آوردن زمينه اجراي اهداف و خط مشي هاي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و نظارت عاليه بر عملكرد سازمان هاي عهده دار كنترل و اجراي مقررات ملي ساختمان و ظوابط شهرسازي و معماري و عنداللزوم ارائه پيشنهادات در خصوص تغيير مقررات مذكور متناسب با شرايط ويژه استان .

13.كنترل نمونه اي و موردي ساخت و ساز ها از لحاظ چگونگي رعايت مقررات ملي ساختمان و ظوابط شهرسازي و معماري و نحوه ارائه خدمات مهندسي و تنظيم گزارشات مربوطه جهت اقدامات بعدي .

14.پيگيري و نظارت بر صدور شناسنامه فني و ملكي ساختمان و انجام امور مربوط به كميته كنترل ساختمان .

15.اهتمام در جهت مورد استفاده قرار دادن فهرست هاي باز بيني ظوابط و روش هاي كنترل ساختمان و تهيه ارائه گزارش هاي فني لازم به طور مستمر به مدير كل استان .

16.اخذ گزارش هاي موردي و دوره اي از شهرداري هاي استان و ساير مراجع ذيربط و مراقبط بر ارسال به هنگام آنها به حوزه ستادي وزارت خانه جهت انجام بررسي ها و اقدامات بعدي .

17.بررسي شكايات واصله از اشخاص و موسسات در خصوص عدم رعايت مقررات ملي ساختمان و ظوابط شهرسازي و معماري و انجام بازديد هاي محلي لازم ، تهيه گزارش و اقدام تا حصول نتيجه .

18.جمع آوري ، بررسي و انعكاس آمار و اطلاعات دوره اي و سالانه مربوط به چگونگي رعايت مقررات ملي ساختمان و ضوابط شهرسازي و معماري در محدوده عملياتي اداره كل استان به مراجع ذيربط .

19.تهيه گزارش سالانه كنترل ساختمان در محدوده عملياتي اداره كل استان با همكاري اداره كل نظام مهندسي ساختمان استان و ساير مراجع .

20.توزيع جزوات راهنما ، مقاله ها و پيامد هاي ترويجي در زمينه ساختمان در سطح استان .

21.همكاري در برگزاري گردهمايي ها و سمينارهايي كه از طرف ستاد وزارتخانه برنامه ريزي و ابلاغ مي شود.

 
 
 
 
 

IMG 6360

مهندس حسن علیزاده

معاونت بازآفرینی شهری و مسکن

 
 

پيوند ها

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز2
mod_vvisit_counterدیروز5
mod_vvisit_counterاین هفته7
mod_vvisit_counterهفته گذشته0
mod_vvisit_counterاین ماه7
mod_vvisit_counterماه گذشته263
mod_vvisit_counterکل بازدیدها289810

در 20 دقیقه گذشته : 1
آی پی شما : 3.231.229.89
,
امروز : 10 دسامبر 2019

حاضرین در سایت

یک مهمان و 0 عضو حاضر هستند

 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی سایت و اجرا: ایراکد